Odlučujuće pitanje je hoće li torba proći kontrolu ili će završiti u avionskom prtljažniku uz neočekivane troškove? Pravila o ručnoj prtljazi niskobudžetnih avionskih linija, poput Ryanaira ili EasyJeta, nisu samo stroga, već ponekad djeluju kao ultimativni test živaca.
U doba kada nam se doima kao da su cijene svega oko nas utrostručile, svi želimo putovati povoljno, sa što manje stresa te bez skrivenih troškova, a odabir prave torbe može biti ključan u toj misiji. U ovom vodiču donosimo sve što trebate znati o dozvoljenim dimenzijama i najboljim modelima torbi kako biste bezbrižno prošli kontrolu i uživali u putovanju! Izbor torbi i kofera pogledajte u nastavku.
Samo ručna prtljaga
Najjeftinija karta za Ryanair let uključuje samo jedan komad ručne prtljage koja ne smije prelaziti dimenzije 40 × 20 × 25 centimetara. Kao što je svima poznato, ovaj komad prtljage ne smije biti izrađen od tvrdog materijala poput plastike ili aluminija, te mora stati ispod sjedala ispred našeg. Osim slavne torbe iz Decathlona, pronašli smo još nekoliko koje su ispravnih dimenzija i materijala!
Kofer za kabinu
Kofer za kabinu se nadoplaćuje, a ne smije prelaziti dimenzije 55 x 40 x 20 centimetara. Težina kofera ne smije biti veća od 10 kilograma, dakle, nije samo bitna veličina kofera, već i inicijalna težina. Ključno je odabrati kofer ispravnih dimenzija, ali i minimalne težine kako bi mogli spakirati što više stvari. Ovdje nema ograničenja po pitanju materijala ili kotačića, pa imamo mogućnost izabrati između high end modela poput Rimowe i onih pristupačnijih.